• 733 593 738
  • mtg@miastko.pl
  • Quick Search:

Rozpoczęto montaż instalacji fotowoltaicznych

2021-05-29 09:38:51   Eugeniusz Lisiecki

Szanowni Członkowie Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego Beneficjenci w projekcie ,,Fotowoltaicznym”. Długo oczekiwana realizacja projektu i fizyczny montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła na Państwa posesjach stała się faktem. W dniu 24 maja 2021r. pierwsze instalacje zostały zamontowane. Harmonogram prac na poszczególnych posesjach jest ustalany przez firmę wykonawczą FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K Kudrowice 12, koło Pabianic ( informacje u koordynatora projektu Pana Arkadiusza Fijałkowskiego Tel. Kontaktowy 533199983).

Jak wcześniej informowaliśmy inspektorem nadzoru technicznego nad realizacją całego projektu ( również od strony technicznej) jest Pan Michał Sondej nr. kontaktowy 607280947. Wszelkie urządzenia jak i materiały zastosowane w projekcie będą przedstawione na naszej stronie internetowej i będziecie mieli Państwo możliwość zapoznania się z nimi. Zarząd podkreśla, że zarówno instalacje PV jak i pompy ciepła są o bardzo wysokim standardzie w systemie SOLAR EDGE dającym możliwość stałego podglądu w każdej chwili działania pojedynczych modułów jak i informujących o produkcji prądu czy występujących zacienieniach lub usterkach poprzez zastosowanie optymalizatorów mocy i aplikacji w nośnikach elektronicznych ( komputer, telefon).

Projekt realizowany jest w partnerstwie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na montaż 266 instalacji fotowoltaicznych, oraz 12 pomp ciepła dla indywidualnych gospodarstw domowych z terenu gminy Miastko oraz pięciu gmin ościennych (Trzebielino, Koczała, Tuchomie, Lipnica i Kołczygłowy), wraz z zamontowaniem urządzeń odnawialnych źródeł energii dla siedmiu budynków użyteczności publicznej realizowanym przez Gm. Miastko oraz instalacja PV na dachu budynku biura Lokalnej Grupy Działania ,,Pojezierze Bytowskie” z Tuchomia, wartość poprze targowa projektu po stronie MTG wynosi ok. 6 mln. 600 tys. złotych, poziom dofinansowania środkami UE 84,6%, wkład własny beneficjenta 15,4%, plus koszty obsługi projektu.

Według wstępnej kalkulacji zakładany wydatek ok. 5 tys. złotych za 1kW, wkład własny ok. 1,2 tys. złotych za 1kW. Ostateczną odpłatność i końcowe rozliczenie przedstawimy na zakończenie realizacji planowanego projektu do końca 2021 r. Wszelkie problemy i uwagi dotyczące realizacji projektu wynikające po stronie wykonawcy, inspektora nadzoru bądź innych prosimy kierować do Prezesa Zarządu Aleksander Szopa Tel. 664747781.

W najbliższym możliwym okresie planujemy organizację Walnego Zgromadzenia Członków na którym przedstawimy dalsze działania Zarządu Cieszmy się z tego co do tej pory udało się Nam Wspólnie zrobić mając nadzieję na więcej m.in. realizacja projektu wymiany pieców CO oraz montażu innych urządzeń OZE na które jest bardzo duże zapotrzebowanie i zainteresowanie. Ze względu na długi okres oczekiwania na realizację projektu (od 2015r) prosimy o cierpliwość i wzajemną wyrozumiałość.

Zarząd MTG